Kolonie i obozy

co u nas znajdziesz?

Organizujesz obóz harcerski?

Miejsce obozowe na 60 osób

Dysponujemy aż dwoma miejscami obozowymi mogącymi pomieścić 60 osób!

Miejsce obozowe na 30 i 120 osób

Mamy również pola obozowe na 30 oraz aż 120 osób, więc nieważne, jak dużą ekipą do nas przyjedziecie, zmieścimy się!

Posiadamy sale i świetlice na wypadek niepogody!

Ośrodek dysponuje łącznie zestawem aż 7 sal, które pozwolą wam się schronić w przypadku skwaru czy deszczu. Znajdują się w każdym domku zucha i harcerza, a do waszej dospozycji pozostaje jeszcze stołówka! Dotatkowo na terenie ośrodka znajdują się trzy sale które jednorazowo mogą pomieścić od 15 do nawet 45 osób, wszystkie są klimatyzowane!

Jezioro Smerzyn

Orzeźwienie, kąpiel, sporty wodne czy wędkowanie. A to wszystko zaledwie kilka kroków od bramy ośrodka!

Jezioro Smerzyn jest idealnym uzupełnieniem terenu i odbywających się w HOW Smerzyn obozów oraz kolonii. Czysta woda i odległość od ośrodka (zaledwie 50m) sprawiają, że jezioro staje się stałym elementem programu niemalże wszystkich jego gości, a dla uczestników obozów jest wybawieniem w upalne dni.

Co jeszcze zrobicie w okolicy?

Osada została odkryta przypadkiem, który stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej archeologii. Jest jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie. Znajdziemy tam ślady osadnictwa od epoki kamienia aż po wczesne średniowiecze. Muzeum na co dzień oferuje wystawy, lekcje muzealne, warsztaty i pokazy. Organizuje również wiele wydarzeń i imprez edukacyjnych poświęconych archeologii. 

Muzeum z działami dotyczącymi etnografii, historii drukarstwa oraz muzeum sportów motorowodnych, w tym liczne wystawy i wydarzenia oraz Żnińska Kolej Wąskotorowa i Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. 

Kolej będąca kiedyś lokalnym środkiem transportu, teraz gra rolę jedynie atrakcji turystycznej. Jest częścią żnińskiego krajobrazu już od ponad 120lat i mimo swej historii wciąż przewozi ludzi na trasie Żnin – Wenecja – Biskupin – Gąsawa. Jest własnością muzeum, a skorzystać z niej można w okresie wiosenno – letnim. 

Żeby poznać odległe czasy Ameryki i poczuć klimat prawdziwej gorączki złota nie trzeba wcale daleko jechać. To i jeszcze więcej atrakcji czeka na Was w Bożejewiczach, tuż koło Żnina!

Miasto Western Silverado City oferuje całą masę atrakcji, dzięki którym przeżyjecie niezapomnianą przygodę. Konie, prawdziwe westernowe miasto, strzelnica czy poszukiwanie i przetapianie sztabek złota to tylko namiastka tego, co Was czeka. 

Tuż nad brzegiem jeziora Rogowskiego spotkać można nie tylko ludzi, ale również dinozaury!

Zaurolandia to 20ha terenu, na których znajduje się blisko 80 naturalnej wielkości dinozaurów. A oprócz nich do dyspozycji jest Muzeum Paleontologiczne, ogromny plac zabaw, park linowy, punkty gastronomiczne oraz mnóstwo innych atrakcji. W każdym razie – nie będzie czasu na nudę!

Harcerski Ośrodek Wypoczynkowy w Smerzynie
Smerzyn 62
89-210 Łabiszyn

+ 48 603 043 910
smerzyn@kp.zhp.pl
Copyright © 2023 Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP
Administrator: Zespół Komunikacji i Promocji Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej